loader image
5 اسفند 1398 توسط admin 0 دیدگاه

مطالبی جذاب در مورد تزریق بوتاکس

اگر حتی یک بار در مورد عمل های جراحی زیبایی صورت تحقیق کرده باشیم، نام تزریق بوتاکس به گوشمان خورده یا از فردی پیشنهادی در این مورد گرفته ایم.

در این مقاله می خواهیم بیشتر با مقوله تزریق بوتاکس آشنا شویم. بدانیم اصلا چه هست؟ چه تاثیری می تواند روی زیبایی پوست و صورت ما داشته باشد؟ در چه مواردی مصرف آن می تواند بهتر عمل کند و ما را به نتیجه دلخواهمان برساند؟ چه موارد منع مصرفی دارد؟ و یک سری اطلاعات مفید دیگر.

بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر در مورد تزریق بوتاکس می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید، با ما تا پایان این مقاله جذاب و خواندنی همراه باشید!

تزریق بوتاکس چگونه است؟!

تزریق بوتاکس چیست؟

اولین مطلبی که در مورد تزریق بوتاکس باید بدانیم، این است که اصلا بوتاکس چیست؟ در واقع ما چه چیزی را به پوست خود تزریق می کنیم؟

بوتاکس، در واقع نامی تجاری برای سمی هست که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. سم این باکتری در مقادیر بالا بسیار کشنده هست. به طوری که اخیرا در تحقیقی اعلام شده که 70 گرم از سم این باکتری، برای مسموم کردن و کشتن کل مردم کره زمین کافی هست!

عارضه ای که این باکتری قبل از مرگ ایجاد می کند، فلجی شدید هست. دانشمندان توانسته اند از این عارضه به نفع خودشان و مردم استفاده کنند و با تزریق بوتاکس که سم کنترل شده این نوع باکتری هست، چین و چروک های صورت را از بین ببرند. در واقع تزریق بوتاکس به چین و چروک های صورت باعث ضعیف شدن و باز شدن عضلاتی می شود که به علت مرور زمان چروک شده اند.

تزریق بوتاکس چه تاثیراتی دارد؟

نتیجه ای که در نهایت تزریق بوتاکس روی صورت ما و پوست صورت ما دارد، این است که چین هایی که در اثر افزایش سن به وجود می آید را کم رنگ تر و محو تر کند. اما این به آن معنا نیست که اثری روی قوام پوست هم دارد. در اصل بوتاکس از منقبض شدن عضلات جلوگیری می کند و با فلج کردن خفیف این عضلات باعث فراخی پوست ما می شود که جلوه ای شاداب تر را به پوست می دهد.

فلج خفیف عضلات باعث رفع چین و چروک می‌شود.

تزریق بوتاکس در چه مواردی بیشتر استفاده می شود؟

تزریق بوتاکس یکی از اعمالی هست که این روز ها برای جوان سازی بسیار از آن استفاده می شود. در این قسمت به 4 جای صورت اشاره می کنیم که بوتاکس بیشترین تاثیر را روی آن ها دارد و می توانید برای رفع چین و چروک این قسمت ها روی بوتاکس حساب کنید!

  • خطوط عرضی که روی پیشانی ایجاد می شوند.
  • خطوط اخمی که در بالای بینی و بین دو ابرو تشکیل می شود.
  • خطوط و چین و چروک هایی که روی بینی ایجاد می شوند.
  • خطوط و چین و چروک هایی که در کنار چشم ها مشاهده می شوند. (مخصوصا هنگام خنده)

اگر وجود این خطوط شما را آزرده می کند، می توانید برای رفع آن ها روی بوتاکس و تزریق بوتاکس حساب کنید!

حرف آخر

تزریق بوتاکس می تواند نقش بسیار مهمی در زیبایی ما ایفا کند. البته اگر در دوران بارداری هستید، این عمل به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچنین برای مادران شیرده می تواند تاثیر بدی داشته باشد.

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر قرص یا داروی خاصی مصرف می کنید قبل از انجام بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

از شما ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *