loader image
5 اسفند 1398 توسط admin 0 دیدگاه

در مورد میکرونیدلینگ با دستگاه EPN بیشتر بدانیم

در این مقاله قصد داریم در مورد میکرونیدلینگ با دستگاه EPN توضیح دهیم. می خواهیم بدانیم اصلا به چه معنی هست و چرا انجام آن اهمیت دارد. با چه مکانیسم هایی کار می کند و تاثیراتش در کوتاه مدت و بلند مدت چه چیزهایی است.

پس با ما در ادامه این مقاله جذاب و خواندنی همراه باشید.

میکرونیدلینگ با دستگاه EPN

اگر بخواهیم تعریفی از میکرونیدلینگ با دستگاه EPN  داشته باشیم، می توانیم به جوان سازی پوست از طریق درمان جوش و آکنه و همچنین ضایعات پوستی در لایه سطحی درم یا پوست اشاره کنیم. در این روش، هنگامی که لایه برداری از پوست را انجام می دهیم یک لایه مرده پوست برداشته می شود. همین کار باعث می شود که پوستی شفاف و روشن به فردی که این کار را انجام داده هدیه شود.

ایجاد حفرات ریز در میکرونیدلینگ با دستگاه EPN برای درمان موثر است.

روش انجام میکرونیدلینگ

در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم میکرونیدلینگ با دستگاه EPN چطور انجام می شود.

در این روش، برای لایه برداری از پوست، کانال ها و حفره های ریزی را در پوست به وجود می آورند. خروج مواد مرده (که بیشتر از سرم و پلاسما تشکیل شده اند) باعث دیده شدن پوست شفاف بعد از عمل می شود.

میکرونیدلینگ با دستگاه EPN با استفاده از سوزن های بسیار ریز کانال ها و حفرات بسیار ریزی را در اپیدرم و درم ایجاد می کند و در اثر این کار، سلول های جدید پوستی برای تولید سلول های تازه تر و شاداب تر تحریک می شوند. بعد از انجام این عمل، موادی در بدن ترشح می شود که جزو مواد اصلی هست که کلاژن پوست را می سازد.

محدودیت‌ها

در مورد سن، جنس و آب و هوای محل زندگی، هیچ نوع محدودیتی برای انجام میکرونیدلینگ با دستگاه EPN وجود ندارد. تنها محدودتی که در منابع مرجع به آن اشاره شده هنگام بارداری است.  چرا که بعد از انجام میکرونیدلینگ با دستگاه EPN داروهایی باید مصرف شود که ممکن است با داروهایی که برای مراقبت بعد از بارداری مصرف می شود ایجاد تداخل دارویی کند.

زمان لازم

مسلما زمان رسیدن به نتیجه مطلوب از انجام میکرونیدلینگ با دستگاه EPN برای همه و در همه شرایط یکسان نیست اما در منابع مرجع طیف بین 3 تا 6 جلسه را برای رسیدن به نتیجه مطلوب از انجام این عمل فرجه گذاشته اند. نتایج در این 3 تا 6 جلسه به صورت تدریجی در صورت نمایان می شود و پس از هر جلسه می توانیم روند بهبود صورت و پوست خود را در درمان جوش یا آکنه مشاهده کنیم.

جوان‌سازی پوست می‌تواند ما را زیباتر و شاداب‌تر نشان دهد.

حرف آخر

اگر قصد انجام میکرونیدلینگ با دستگاه EPN را دارید پیشنهاد می کنیم از قبل با پزشک خود در مورد مراقبت های قبل و بعد از انجام این عمل صحبت کنید. مسلما هر چقدر که پزشک حرفه ای باشد و این عمل را به خوبی انجام دهد اگر از آن نتوانیم مراقبت کنیم می تواند نتایج معکوسی را در بر داشته باشد.

مراقب حساسیت های دارویی برای مراقبت های قبل و بعد باشید و پیشنهاد می کنیم تمام داروهای دریافتی تان را با پزشک خورد بازبینی کنید.

از شما ممنونیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *