loader image

پلاسماجت

کلینیک طب سوزنی و زیبایی دکترمنوچهرقدیمی
آدرس : ملاصدرا،شیرازی شمالی ،روبروی بانک سپه
کوچه نرگس ،ساختمان پاپلی ،طبقه ۱۰

تلفن رزرو : 02188613200

پلاسماجت

آشنایی با پلاسماجت
شیوه نادرست زندگی از جمله مصرف سیگار، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلاینده‌های محیطی در ایجاد چین و چروک اطراف چشم نقش زیادی دارد. برای از بین بردن این چین و چروک راه‌های زیادی وجود دارد که یکی بهترین راه‌ها برای درمان افتادگی و چین و چروک چشم روش پلاسماجت است.
پلاسما جت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پلک است که بدون نیاز به جراحی و برش‌های ناشی از آن می‌توان جوانسازی پلک را انجام داد، این خدمت برای افرادی مناسب است که تمایلی به جراحی پلک ندارند، چروک‌های اطراف پلک بیش از حدی است که با جراحی کامل برطرف شود و یا قبلا جراحی انجام داده‌اند ولی هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند و می‌خواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی (به دلایلی همچون ترس از بی هوشی) پلک‌هایی جوان و زیبا داشته باشند.

پلاسما چیست؟
حالت چهارم ماده است و باعث یونیزاسیون سلولی می شود. در این روش، لایه سطحی پوست ( اپیدرم) از جامد به گاز تبدیل می گردد وموجبات جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشود.

پلاسما جت چیست؟
یکی از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا که برای زیبایی کاربرد داشته و باعث جوانسازی نواحی مختلفی از پوست می شود.

در این شیوه نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که فقط سطحی ترین لایه پوست آسیب میبند و درنتیجه اسکار بجا نمیگذارد ولی درعین حال بدلیل تبخیر قسمتهایی از لایه های عمقی، پوست جمع تر میگردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، عمق خطوط کمتر میشود و روزنه ها کوچکتر شده و پوست ناحیه لیفت میشود.
معمولا برحسب نوع نیاز پوست و جنس هر پوست جلسات بین سه تا چهار جلسه و با فواصل یک تا دو ماه تکرار میشود.

پلاسماجت یا بلفاروپلاستی دینامیک:
این روش به عنوان “ بلفاروپلاستی دینامیک ” هم شناخته میشود چراکه این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که چشمانش را حین عمل باز وبسته کند تا دقیقاً چروکهایی که نیاز به درمان دارد مشخص شود و درمان شود.حتی برای خود بیمار این امکان وجود دارد که حین عمل چشمان خود را ببیند و نظر خود را بگوید.

مکانیسم انجام این عمل چگونه است ؟
همانطور که ذکر شد در بکارگیری این متد از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید (مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

پلاسما جت صورت
پلاسما جت صورت به چندمنظور انجام میشود:

لیفت صورت
درمان روزنه های باز پوست
درمان لک
درمان اسکار آکنه
درمان چروکهای ریز
زمان بهبود یک هفته
درمان معمولا سه جلسه با فواصل یک تا دوماه میباشد.
پلاسما جت بینی چیست؟
لیفت بینی با پلاسما جت :
در این متد پوست بینی با پلاسماجت بصورت نقطه نقطه سوزانده میشود و چون در پلاسماجت این سوختگی عمقی تر از ظاهر آن است بعد از بازسازی مجدد، پوست بینی یک درجه جمعتر شده و کمی لیفت میشود.همراهی این روش با تزریق هیالاز و فیلر اسیدهیالورونیک یا هیدروکسی آپاتیت و نخ نتایج بهتری خواهد داشت.
اینکار چندین بار به فاصله ی یکماه انجام میشود.
این روش بیشتر مناسب کسانی است که بینی گوشتی دارند و نه استخوانی

لیفت غبغب به روش پلاسماجت:
در لیفت غبغب با پلاسماجت نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما تخریب میگردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، پوست ناحیه یک درجه جمعتر میشود.
اینکار چند جلسه با فواصل یکماهه انجام میشود.

لیفت غبغب به روش پلاسماجت
درمان خط خنده و خطوط اخم و پیشانی و خطوط پنجه کلاغی دورچشم با پلاسماجت
در این روش نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما تخریب میگردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، عمق خطوط کمتر میشود.
و با چندبار انجام ،خطوط کاملا درمان شده و ازبین میروند.
اینکار دو الی سه جلسه هست که با فواصل یکماه تا دوماهه انجام میشود.

درمان خط خنده و خطوط اخم و پیشانی و خطوط پنجه کلاغی دورچشم با پلاسماجت

کاربرد پلاسماجت درزیبایی:

پلاسما جت یا پلکسر دستگاهی است که با ایجاد میعان و تبخیر نقاط کوچکی از پوست، باعث تحریک کلاژن سازی و نیز جمع شدگی پوست می شود، بنابراین بیشترین کاربرد را در جوانسازی و لیفت قسمت های مختلف صورت دارد و باعث از بین رفتن چروک های سطحی در پوست می شود. همچنین به دلیل خاصیت جمع کنندگی پوست یکی از معروفترین روش های بلفاروپلاستی غیرجراحی در دنیا است. بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک به منظور رفع افتادگی و از بین بردن چین و چروک های پلک انجام می شود، قبلا این عمل صرفا به وسیله جراحی پلک انجام می شد که علاوه بر هزینه بالا دارای عوارض جراحی به خصوص مشخص بودن خط بخیه در پلک نیز بود. بلفاروپلاستی به وسیله دستگاه پلاسماجت که به آن بلفاروپلاستی غیرجراحی یا بلفاروپلاستی دینامیک گفته می شود، غیر از تورم چند روز اول دارای هیچ گونه عوارضی نیست و به آسانی در کلینیک بدون بیهوشی و جراحی قابل انجام است.

موارد کاربرد پلاسما جت در زیبایی:

رایج ترین کاربردهای پلاسما جت در زمینه زیبایی شامل موارد زیر است:

– بلفاروپلاستی پلک ها قابل افتادگی پلک فوقانی و پف و چروک در پلک تحتانی

– از بین بردن چین و چروک در نواحی مختلف صورت به خصوص اطراف چشم و چروک های پنجه کلاغی

– لیفت پوست

– از بین بردن و یا کم کردن واریس های سطحی پوست و عروق ریز

– درمان و از بین بردن استریا و ترک های ایجاد شده بر روی سطح پوست به دنبال بارداری

– از بین بردن خطوط اطراف لب و باسن

– درمان و بهبود اسکار، جای سوختگی و زخم

– درمان کلوئید، خال و زگیل

– درمان مشکلات رنگدانه ای مثل کک و مک، تاتو و میکروپیگمنتیشن

– لیفت و از بین بردن غبغب

– کوچک کردن بینی های گوشتی

روش انجام پلاسما جت

پس از ایجاد بی حسی موضعی به وسیله کرم های بی حسی موضعی و یا بی حسی تزریقی ناحیه مورد نظر را ضدعفونی کرده و درمان با پلاسما جت را شروع می کنیم. در این روش نقاط ریز کنار هم به وسیله پلاسما در سطح و عمق با مکانیزم میعان سوزانده شده و تخریب می شوند. بعد از گذشت یک هفته پوست سوزانده شده ترمیم می شود و به این ترتیب با جایگزینی پوست سالم هم پروسه جوانسازی اتفاق افتاده و هم وسعت چروک ناحیه کاهش پیدا می کند، چروک ها کم شده و پوست لیفت مناسبی پیدا می کند.

درمان با پلاسما جت فاقد خونریزی بوده و سه روز تا یک هفته پس از انجام پلاسما جت جای نقاط قهوه ای ایجاد شده کاملا از بین می رود. در حین انجام پلاسما جت بیمار کمی احساس درد و گرما را دارد که کاملا قابل تحمل است.

پس از انجام پلاسماجت بیمار باید به مدت یک هفته از کرم های ترمیمی در ناحیه استفاده کند. پس از انجام پلاسما جت علاوه بر نقاط سوخته شده، محل مورد نظر ممکن است دچار کمی تورم و قرمزی شود که حداکثر بعد از 10 روز تمام علائم فوق به صورت خود به خود بهبود پیدا می کنند.

طی این مدت بیمار باید از تحریک، خاراندان و دستکاری کردن موضع اکیدا پرهیز کند زیرا در غیر اینصورت ممکن است روند ترمیم طولانی تر شود.

بیمار باید به مدت چند روز از قرار گرفتن جلوی نور مستقیم خورشید پرهیز کند و از مصرف کرم ها یا شوینده های لایه بردار پرهیز کند.

هر جلسه درمان به وسیله پلاسما جت 15-10 دقیقه طول می کشد و تعداد جلسات لازم برای بهبودی کامل 3-2 جلسه با فاصله 8-6 هفته است.

تماس با کلینیک :

برای مشاوره نیاز به کمک دارید ؟ با ما تماس بگیرید

021-88613200